مختصری درباره شهر های توریستی ایتالیا

ایتالیا یکی از کشور های اروپاییست. ایتالیا از نظر صنعت توریسم و گردشگری یکی از بزرگ ترین و زیباترین کشور های اروپایی می باشد. شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری سارینا پرواز پارس اقدام به ارائه انواع تور ایتالیا با قیمت ها و در فصول مختلف کرده است. در ادامه با شهر ها و کشور های ایتالیا و جاذبه های توریستی آن ها آشنا می شوید.

 

رم

رم شهر توریستی تور ایتالیا

Rome, The capital of Italy

در اولین سفر خود به ایتالیا به هیچ وجه شهر رم را از قلم نیندازید. با ایستادن روبه روی سازه ی باشکوه و باستانی کلسئوم، بزرگترین آمفی تئاتر امپراطوری رم، میتوانید شور و هیجان مبارزات گلادیاتورها و هیاهوی جمعیت تشویق کننده را حس کنید. وجود کلیساهای زیبای قرون وسطی، فواره و آبنما های زیبا، موزه ها و کاخ های دوره ی رنسانس، رم را تبدیل به شهری کرده است که باید حتما در طول زندگی خود حداقل 1 بار از آن بازدید کنید. همچنین رم به عنوان پایتخت ایتالیای مدرن، از شب نشینی ها و رستوران های بی نظیری بهره مند است. از دیگر جاذبه های توریستی این شهر میتوان به باسیلکا سن کلمنت، میدان ناوونا، فواره ی تروی، بازار رم باستان و واتیکان اشاره کرد.

تور نوروزی رم

ورونا

ورونا

Verona

ورونا، شهر رومئو و ژولیت معروف، به عنوان سومین شهر بزرگ ایتالیا با ساختاری کلاسیک، و برگزارکننده ی جشنواره ی باشکوه اپرا مشهور می باشد. این شهر جذاب محل زندگی بازماندگان رم باستان و دارای سلسله قلعه های زیبای قرون وسطی است. بهترین راه بازدید از شهر کرایه ی یک دوچرخه و گردش آزادانه در شهر است. یادتان نرود که توقفی در کنار خانه ی ژولیت (مربوط به قرن 13 ) داشته باشید. اگرچه در قرن 20 بالکنی به این بنای تاریخی اضافه کرده اند، اما هنوز هم نشان خانوادگی آنها روی دیوار قابل مشاهده است.

پمپی

Pompeii italy town

Pompeii

پمپی، شهر به نام ایتالیا که در پی فوران ناگهانی کوه وزوو حدود 1700 سال زیر چندین متر خاکستر آتشفشان مدفون شده بود، یکی از توریست پذیرترین شهرهای ایتالیاست. با یک گردش در این شهر جا مانده در زمان و مقایسه ی آن با شهر همسایه اش ناپل، که از لحاظ ساختار مدرن میباشد، میتوان چگونگی زندگی روزمره ی مردم در سال 79 بعد از میلاد مسیح، حدود 1935 سال پیش را دریافت.

بولونیا

Bologna

Bologna

در کشوری که برای غذاهای خوشمزه اش شهره ی عالم است، شهر بولونیا به عنوان پایتخت غذا و خوش اشتهایی آن شناخته میشود. برخلاف باور عموم، اسپاگتی بلونیایی ربطی به بولونیا ندارد، اما ترکیبات سس گوشت راگو که در دو خوراکی خوشمزه: لازانیا و پاستا استفاده میشود، منحصرا ابداع بولونیاست. این شهر مقصد خوبی برای افراد علاقه مند به پیاده روی می باشد. یک موزه ی قرون وسطی ، کلیسای پترونیوس با دو برجک که از بالای آنها تمام شهر زیر پای شماست، مرکز رهبانیت سنت استفانو و موزه ی باستان شناسی از دیگر جاذبه های توریستی بولونیا می باشد.

جنوآ

شهر جنووا

Genoa

شهر قابل توجه جنوآ معمولا خیلی مورد توجه توریست ها نمیباشد، اما به عنوان بزرگترین مرکز تاریخی اروپا، بازدید از آن خارج از لطف نیست. این شهر به دلیل داشتن ساختارهای معماری بیش از 1000 ساله و بافت قدیمی شهر به خود می بالد ( قابل توجه است). با پرسه زدن و گشت و گذار در خیابان های باریک و تو در توی آن (هزارتو مانند) شما کلیساهای قرن 13، میدان های قرون وسطی و حتی خانه ی پدری کریستوفر کلمب معروف را خواهید یافت. پیشنهاد میکنیم که حتما سس "پستو" که ابداع این شهر بوده و از موادی همچون ریحان خرد شده، سیر، روغن زیتون، دانه ی کاج و پنیرهای مختلف تهیه شده است راامتحان کنید.همچنین میتوانید با مراجعه به فروشگاه کشاورزان محلی یک بطری پستو خریده و با خود به خانه بیاورید.

شما اینجا هستید