سفر یک روزه به فلورانس با هزینه روزانه‌ی کمتر از 75 دلار

 اگر مشتاق به تجربه یک گردش مدیترانه ای هستید و نمی خواهید هزینه های گزاف پایتخت های توریستی را متحمل شوید؛ در این صورت، سفر یک روزه به فلورانس را با بدون کمترین هزینه اضافی و مملو از امکان و نقاط جذاب دیدنی در اولویت برنامه سفر خود قرار دهید.

در این مقاله یک راهنمای مفید برای گذراندن تعطیلات در یک سفر یک روزه به فلورانس در تور ایتالیا، با تنها صرف 75 دلار (یا کمتر) در روز ارائه کرده ایم. پس با ما همراه شوید.

روز اول : گشت و گذار و بازدید از از منطقه های گردشگری شهر

بازار فلورانس

در سفر یک روزه به فلورانس از منطقه گردشگری Firenze دیدن کنید. در این تجربه مستقیم به پنت هاوس "Aitbnb" می رویم. اقامت در اینجا نه تنها مقرون به صرفه است (فقط شبی 75 دلار که بین شما و همسفرانتان تقسیم می شود)، بلکه یک منظره ی زیبا از "Duomo" را می توانید از آنجا ببینید. شاید کمی از هواپیما سواری ناراحت و بیخواب شده باشید. در این صورت حتما شام را سبک میل کنید. با پنج دقیقه پیاده روی، به "Mercato Centrale" می رسید. یک بازار مرکزی دو طبقه که درست جلوی ورودی آن، غرفه هایی برای خرید غذاهای Tuscan وجود دارد. غرفه های زیادی در این بازار وجود دارند که همه چیز می فروشند؛ از میوه های تازه گرفته تا گوشت خرده شده . قبل از خرید حتما یک نمونه را امتحان کنید. البته خودتان را سیر نکنید. در محل اسکان جدیدتان، به صرف یک راویولی دست ساز تازه با سس (8 دلار)، یک بطری نوشیدنی (10 دلار) و شیرینی ایتالیایی کانولی (5 دلار) دعوت خواهید شد.

کل هزینه صرف شده: 61 دلار

روز دوم: بازدید از کلیسای دومو

دومو فلورانس

در سفر یک روزه به فلورانس قبل از رفتن به سانتا ماریا دل فیور، کلیسای مشهور، که نام مستعار آن Duomo است، حتما باید از اسپرسو و بستنی قیفی های دولچی دی پاتریزیو کاسی میل کنید. با خرید یک بلیط 6 دلاری، به مدت 48 می توانید به هر 6 بخش موزه ی بزرگ کلیسای جامع دسترسی داشته باشید. (به ما اعتماد کنید: بازدید از این موزه ارزش این پول و انرژی گذاشتن را دارد).  زمان ناهار، به دل بارون که در همان نزدیکی واقع شده بروید و یک پانینی سوسیس Tuscan (10 دلار) نوش جان کنید. بعد از آن می توانید به موزه برگردید  و با تور گردش در دخمه ها همراه شوید. در راه بازگشت به محل اسکان، حتما در کافه ایتالیانو توقف کنید و یک پیتزای ناپولی بخورید (8 دلار). ( ما قول دادیم که مراقب کیف پولتان باشیم، اما نگفتیم مراقب رژیم غذایی تان هم هستیم!)

کل هزینه صرف شده: 75 دلار

روز سوم: دوچرخه سواری تا میدان میکل آنژ

فلورانس

روزتان را با برگشت به همان مرکز خرید اولی شروع کنید و ماکارونی دانه ای (orzo) و بیسکوئیت های دوبار پخت (biscotti) (3 دلار) بخرید. این خوراکی ها هنگام پیاده روی 5 دقیقه ای به سمت شمال و تا ایستگاه اجاره ی دوچرخه (13 دلار) خیلی به دردتان می خورند. برای دیدن یک چشم انداز فراموش نشدنی از این شهر، تا بالای منطقه ی Arno دوچرخه سواری کنید و به میدان میکل آنژ برسید (Piazzale Michelangelo). هر چقدر می توانید آنجا عکس بگیرید. بعد، برای تجدید قوا به فیوری پورتا (Fuori Porta) بروید؛ کافه ای که با نوشیدنی های محلی اش مشهور شده است (10 دلار برای یک لیوان نوشیدنی و نوعی پیراشکی به اسم crostini). هر گاه برای ادامه دوچرخه سواری آماده شدید، از کنار آب، تا موزه بزرگ کلیسای جامع رکاب بزنید (یادتان هست که بلیط موزه را دیروز خریداری کردید؟). بقیه ی بعد از ظهر را می توانید به گشت و گذار در برج ناقوس، تعمیدگاه، و موزه هنری سه طبقه و گسترده آن بپردازید. روز سوم با صرف یک لیوان aperol spritz  و aperitivo در رستوران kitsch deux به پایان می رسد (11 دلار)

کل هزینه صرف شده: 75 دلار

روز چهارم: بازدید از کتابخانه تاریخی شهر فلورانس

چهارم

دوستداران کتاب! امروز، روز شماست. هر وقت کاپوچینو و کوروستاتای خود را در کافه جیاکاسا (Caffe giacosa) (9 دلار) میل کردید، به بازدید از کتابخانه تاریخی شهر فلورانس، یعنی Biblioteca Medicea Laurenziana، و صومعه های اطراف آن می روید. قبل از آنکه از کنار رودخانه به سمت Gustapizza بروید و یک پای مارگریتا (margherita pie) میل کنید (6 دلار)، کمی میان درختان پرتقال باغ مجاور کتابخانه قدم بزنید و از نور آفتاب لذت ببرید. البته یادتان باشد! هیچ مسافرتی به ایتالیا، بدون خوردن بستنی ایتالایی جلاتو (gelato) کامل نیست. یک یا دو اسکوپ از آن را از Gelateria La Carraia (2 دلار) تهیه کنید و همین طور که آرام به سمت فروشگاه چرم اسکوئلا دل کوئیو (Scuola del Cuoio) می روید، آن را میل کنید. در این فروشگاه، کیف های دستی و رومبلی های زیبای چرمی عرضه شده و قسمتی هم به تعمیر کفشهای چرمی اختصاص یافته است. برای صرف ناهار، به رستوران محلی مشهور Zio Gigi می روید و از سالاد کاپریس و خوراک ایتالیایی gnocchi (کوفته آرد و سیب زمینی با سس مخصوص) (15 دلار) میل می کنید.

کل هزینه صرف شده: 70 دلار

روز پنجم: قدم زدن بروی پل های قدیمی و بازدید از موزه های شهر

پونته سانتا

اول به ماریانو می روید و یک پانینی (4دلار) می خرید. این پانینی را با خودتان ببرید و حین قدم زدن روی پل قدیمی پونته سانتا ترینیتا (Ponte Santa Trinita) میل کنید. از روی این پل، منظره ای بسیار زیبا و پر زرق و برق ، و مهم تر از آن، خالی از جمعیت از  پل تاریخی پونته وچیو (Ponte Vecchio) قابل رویت است. سپس، به سمت کاخ پیتی (Pitti Palace) می روید. اولین یکشنبه هر ماه، بازدید از این موزه رایگان است. اما اگر آن موقع به آنجا نرسیدید، باید یک بلیط 9 دلاری بخرید. با این بلیط، می توانید از 6 موزه ی دیگر و همچنین از باغهای خیره کننده بوبولی (Boboli) هم دیدن کنید. در آخرین ساعات این سفر به یاد ماندنی، به رستوران خانوادگی لا کاسالینگا (La Casalinga) که شهرت محلی دارد می روید (24 دلار) و یک اسپاگتی با سس پِستو (spagetti con pesto) Tuscon میل می کنید. این یعنی یک زندگی شیرین! (به قول ایتالیایی ها، لا دولچه ویتا! (la Dolce Vita!).

کل هزینه صرف شده: 75 دلار

به همین سادگی، با صرف کمتر از 75 دلار می توانید سفر یک روزه به فلورانس در یک منطقه آرام مدیترانه ای در 5 روز متوالی را با بهره گیری از تاریخ و فرهنگ غنی این کشور بگذرانید. و از جاذبه های گردشگری ایتالیا نهایت لذت را ببرید.

 

شما اینجا هستید